Profilaktyka

Uśmiech o jakim marzsz

Profilaktyka

Piaskowanie

To zabieg, który oczyszcza powierzchnię zębów oraz przestrzenie międzyzębowe z przebarwień. Szkliwo, które absorbuje różnego typu osady z kawy i herbaty, nikotyny oraz barwniki pokarmowe, ciemnieje i wygląda nieestetycznie. Piaskowanie polega na użyciu urządzenia generującego strumień wody pod ciśnieniem z drobinkami specjalnego piasku (dwuwęglan sodu). Oczyszczanie wykonywane jest specjalistycznymi preparatami, całkowicie bezpiecznymi dla zębów, dziąseł i błony śluzowej.
Skaling
to zabieg, w trakcie którego usunięty zostaje kamień nazębny. Lekarz stomatolog lub higienistka przy pomocy wibrującej końcówki skalera emitującego ultradźwięki i jednocześnie rozpylającego pod wysokim ciśnieniem wodę (kawitacja) rozbija powstałe nad i pod dziąsłami złogi. Dzięki zabiegowi znacznie maleje ryzyko rozwoju chorób dziąseł i przyzębia.

Lakowanie

To uszczelnienie naturalnych bruzd znajdujących się na powierzchni zębów trzonowych i przedtrzonowych . Najlepiej zabieg ten wykonywać tuż po wyrznięciu zębów, kiedy mamy pewność ,że zęby nie są objęte przez próchnicę. Prawidłowo wykonany zabieg pozwala na obniżenie wystąpienia próchnicy ,aż o 60 %.

Lakierowanie zębów

To zabieg pozwalający na dostarczenie zębom fluoru w dużej dawce, nieosiągalnej np. podczas codziennego szczotkowania. Według zaleceń, lakierowanie warto przeprowadzać 1-4 razy do roku, gdyż może ono zredukować próchnicę nawet o 40%.
Istnieje wiele wskazań do wykonania zabiegu lakierowania. Co ważne, można go przeprowadzić zarówno u dzieci, jak i dorosłych, na zębach mlecznych oraz stałych. Najważniejsze wskazania do zabiegu lakierowania to jednak wysokie ryzyko próchnicy u dzieci powyżej 6. roku życia, użytkowanie aparatów ortodontycznych i protez zębowych, odsłonięcie szyjek zębów, przyjmowanie leków zaburzających pracę ślinianek, kserostomia (suchość w ustach), a także radioterapia szyi lub głowy. Jedyna różnica pomiędzy lakierowaniem zębów u dzieci i dorosłych dotyczy rodzaju preparatu: lakier aplikowany dzieciom jest zupełnie bezpieczny nawet w przypadku połknięcia jego niewielkich ilości i ma lekko żółty kolor, zaś ten dla dorosłych jest bezbarwny, aby uniknąć nieestetycznego efektu pożółkłych zębów.

Zrób świetne pierwsze wrażenie poprzez piękny uśmiech

Umów teraz wizytę!